gratyfikacja pracowników

Nietuzinkowa gratyfikacja pracowników sposobem na wzrost efektywności pracy

Niematerialna gratyfikacja pracowników.

Biorąc pod uwagę, że rynek pracy się zmienia, pracownicy nie kryją się ze swoimi potrzebami, a o różnych fachowców i profesjonalistów zabiegają firmy oferując im pełen wachlarz benefitów, coraz trudniej o nietuzinkowy pomysły gratyfikacja pracowników.

Wszyscy wiedzą również o tym, że docenienie przez Szefa ma ogromną moc sprawczą i jest niezmiernie ważną kwestią dla pracowników, a także skutecznym sposobem motywacji. Każdy z nas ma potrzebę docenienia i połechtania, aby poczuć się lepiej i tym samym efektywniej pracować.

Niefinansowa gratyfikacja pracowników, taka jak spotkanie lub wyjazd firmowy, są nie tylko nagrodą dla pracowników, ale przede wszystkim sposobem na integrację z przełożonymi i współpracownikami. To z kolei przekłada się na przyjazną atmosferę w pracy i kształtują ogólny wizerunek firmy. Na pewno każdy szef chciałby, aby jego pracownicy pozytywnie wypowiadali się o pracy, firmie, a nawet samym prezesie. To wzbudza przeświadczenie, że skoro prezes troszczy się o swoich podwładnych, na pewno też troszczy się o całą swoją klientelę.

Wykorzystaj potencjał pracowników pokazując im, że ich doceniasz.

Pod koniec 2018 roku zostały przeprowadzone badania na grupie 600 pracowników polskich firm na temat gratyfikacji przez Szefostwo. Nie było zaskoczeniem, że 97% z nich uważa, iż otrzymywanie prezentów od Pracodawcy podnosi morale, a tylko lub aż 35% z nich nie otrzymuje żadnego benefitu. Chyba każdy zgodzi się z tym, że możemy to potraktować jako utracony potencjał. Ciekawostką okazało się również to, że wśród najbardziej pożądanych benefitów nie ma pieniędzy, a są karty podarunkowe i vouchery. Może zatem warto podejść do tematu nietuzinkowo i zastanowić się nad wspomaganiem lub rozwijaniem ich pasji?

Nietuzinkowa gratyfikacja pracowników sposobem na wzrost efektywności pracy 1szkoła nurkowania kraków

Wspieraj pasje, albo… pomóż im się narodzić.

Jeśli dobrze znasz Pracownika i wiesz jakie ma pasje, to w ramach gratyfikacji za osiągnięcie targetu lub podpisania dużej umowy warto podarować mu prezent, który dobrze wpisuje się w jego hobby. Dla Pracownika będzie to dowodem na to, że szef interesuje się swoimi podwładnymi, a ich potrzeby są dla Niego ważne. Może się zdarzyć również tak, że nie do końca wiemy czym się interesuje nasz Pracownik, ale dotarły do nas przesłanki, że lubi adrenalinę i silne emocje. Wtedy należy zastanowić się na propozycją z tej kategorii.

Zaproponuj mu kilka opcji, a może przyczynisz się do tego, że narodzi się w nim nowa pasja. Wtedy satysfakcja będzie obopólna, niemniej nie możesz zapomnieć o tym, aby to pielęgnować, dlatego nasz oferta świetnie się sprawdzi jako narzędzie motywacyjne. 

Nietuzinkowa gratyfikacja pracowników sposobem na wzrost efektywności pracy 2szkoła nurkowania kraków

Łączenie przyjemnego z pożytecznym, czyli pakiety integracyjne dla pracowników.

Jeśli zastanawiasz się nad nagrodzeniem całego zespołu, dobrym rozwiązaniem będzie pakiet integracyjny. Grupowe szkolenia nurkowe? Nurkowanie w najgłębszym basenie świata w Mszczonowie? Dwudniowy wyjazd nad jezioro z opcją zrobienia kursu nurkowania? A może tygodniowy wyjazd za granicę z możliwością nurkowania? Czemu nie! To może być świetna okazja do przeżycia wspólnych emocji, niecodziennego spędzenia czasu, którego będą Wam zazdrościć inne korporacje, a przede wszystkim okazja do poznania się w grupie. Gratyfikacja pracowników w takiej formie na pewno zapadnie na długo w pamięci.

Nie da się ukryć, że wyjazdy wypoczynkowo-nurkowe są dużym przedsięwzięciem, ale dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. Oferty dla naszych Klientów są szyte na miarę i wychodzimy naprzeciw najśmielszym oczekiwaniom. Jeśli chcesz poznać nasze możliwości, napisz do nas! I koniecznie obejrzyj zdjęcia z naszego nurkowania w Deepspocie!

Nietuzinkowa gratyfikacja pracowników sposobem na wzrost efektywności pracy 3szkoła nurkowania kraków

Znajdziesz nas również w serwisach społecznościowych:
Facebook: www.facebook.com/JustDiveSzkolaNurkowania
Instagram: www.instagram.com/just_dive
LinkedIn: www.linkedin.com/company/just-dive/

0 komentarze/y

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *