Kurs nurkowania w małej grupie to ogromny komfort 1szkoła nurkowania kraków

Kurs nurkowania w małej grupie to ogromny komfort

Jeżeli tutaj trafiłeś to znaczy, że pewnie już podjąłeś decyzję o rozpoczęciu swojej przygody z nurkowaniem. Prawdopodobnie zastanawiasz się teraz w jakiej formie najlepiej byłoby zrealizować kurs nurkowania. Czy będzie to kurs nurkowania w małej grupie czy może indywidualny kurs nurkowania?

Myślę, że ten temat jest bardzo prosty do rozważenia dla każdego z nas i nie trzeba się nad nim specjalnie doktoryzować. Niemniej jednak pozwól proszę, że podsunę Ci gotowe przemyślenia na temat kursu nurkowania w małej grupie.

Kurs nurkowania w małej grupie vs. indywidualny kurs nurkowania.

Pewnie już dokładnie przejrzałeś naszą stronę internetową i na pewno zauważyłeś, że wszystkie kursy nurkowe prowadzimy w dwóch opcjach: kurs nurkowania w małej grupie lub indywidualny kurs nurkowania. Przez „małą grupę” rozumiemy grupę maksymalnie 2 osób (słownie dwóch osób). Innymi słowy na jednego instruktora prowadzącego zajęcia będzie przypadać dwóch kursantów. Dlaczego nie prowadzimy szkoleń w większych grupach na przykład 4-6 osobowych? Ponieważ działając w tak dużej grupie tracimy bardzo dużo czasu na wykonywanie i często niejednokrotne powtarzanie poszczególnych ćwiczeń szkoleniowych.

Wyobraź sobie, że wraz z Tobą na kursie nurkowania jest troje innych ludzi, czyli jest w sumie czwórka – to taka optymistyczna wersja. Na basenie czy też wodach otwartych wykonujemy po kolei ćwiczenia np. oczyszczanie częściowo zalanej maski. Średnio z drobnymi poprawkami, sugestiami i wskazówkami potrzebujemy na to ćwiczenie około 5 minut. Czy słyszysz jak w głowie zaczyna tykać zegar? No właśnie… jeśli jesteście w czwórkę na kursie, to na to ćwiczenie potrzebujecie aż 20 minut. Przez 5 minut ćwiczysz Ty, a później… przyglądasz się jak robią to inni i to przez 15 minut. A to dopiero ćwiczenie nr 1 z listy około 30 umiejętności nurkowych.

Decydując się na kurs nurkowania w małej grupie dwóch osób oszczędzasz czas, który traciłbyś czekając aż cała czteroosobowa grupa wykona poprawnie jedno ćwiczenie. Dzięki temu możemy szybciej i sprawniej nie tylko wychwytywać błędy we wczesnej fazie nauki ale także jeszcze bardziej skupić się na Tobie. Czym szybciej wykonamy ćwiczenia kursowe, tym szybciej będziemy mogli je wdrożyć w czasie prawdziwych nurkowań.

Z instruktorem sam na sam…

Jeszcze większy komfort nauki daje indywidualny kurs nurkowania. W takim przypadku dostajesz instruktora na wyłączność. Od pierwszego oddechu pod wodą, razem tworzycie zespół. Instruktor jest na każde Twoje wyciągnięcie ręki, a cała jego uwaga jest skupiona tylko na Tobie. Brzmi super, prawda? Każda sugestia, która będzie wstanie podnieść poziom Twojego nurkowania będzie dotyczyła tylko i wyłącznie Ciebie. Wybierając indywidualny kurs nurkowania, możesz być pewien, że tempo i poziom zdobywania nowych umiejętności nurkowych będzie dla Ciebie bardzo satysfakcjonujący.

To trochę podobnie jak z nauką jazdy na nartach. Każdy z nas kto korzystał z usług instruktora narciarstwa wie, że jeśli jest on tylko dla nas to nauka przebiega dużo bardziej efektywniej. Wskazówki mówione całej grupie kursantów są tak naprawdę dla każdego i dla nikogo. Kurs nurkowania w małej grupie daje tą możliwość, że instruktor powie konkretnie Tobie co w danym momencie należy poprawić.

indywidualny kurs nurkowania w krakowie

Skąd takie decyzje?

Rok 2020 i związana z nim pandemia COVID-19 jest ciężki dla każdej branży. Nasza szkoła nurkowania musiała również dostosować się do nowej, otaczającej nas rzeczywistości. Dbając o bezpieczeństwo nasze i wasze, zdecydowaliśmy się realizować kurs nurkowania w małej grupie. Dzięki temu udało nam się podnieść poziom kształcenia naszych kursantów oraz zwiększyć ich komfort podczas zajęć basenowych i na wodach otwartych. Działanie to, jak i każdorazowa pełna dezynfekcja sprzętu nurkowego zminimalizowała jeszcze bardziej możliwość zarażenia się złowrogim wirusem.

Mając na uwadze odzew naszych klientów, którzy byli bardzo zadowoleni z przeprowadzenia kurs nurkowania w małej grupie, postanowiliśmy wprowadzić nowy standard szkolenia na stałe w naszej szkole nurkowania. Żeby nie być gołosłownym, można zapoznać się z opiniami naszych kursantów umieszczonych w serwisie Google. Każdy kolejny kurs który realizujemy, jest dla nas prawdziwym wyznawaniem i ciężką pracą aby wyszkolić was na dobrych nurków.

Znajdziesz nas również w serwisach społecznościowych:
Facebook: www.facebook.com/JustDiveSzkolaNurkowania
Instagram: www.instagram.com/just_dive
LinkedIn: www.linkedin.com/company/just-dive/

1 komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *