Kurs nurkowania dla kandydatów do służb mundurowych 1szkoła nurkowania kraków

Kurs nurkowania dla kandydatów do służb mundurowych

Kurs nurkowania do służb mundurowych

Często zwracają się do mnie osoby które chcą zrobić kurs nurkowania do służb mundurowych. Celowo napisałem to troszkę niezgrabnie językowo, ponieważ często takie osoby nie do końca wiedzą jak fachowo nazwać taki kurs. Po prostu mówią to co myślą. Równie często też nie do końca wiedzą jaki rodzaj kursu jest im potrzebny. W dzisiejszym artykule poruszymy kwestię kursu nurkowania dla kandydatów do służb mundurowych oraz dla uczniów klas mundurowych.

Kurs nurkowania w Krakowie

Z racji tego, że nasz rejon działania obejmuje głównie Kraków i okolice, to tak naprawdę tutaj przeprowadzamy zdecydowaną większość kursów nurkowania dla kandydatów do służb mundurowych. Niejednokrotnie przeprowadzaliśmy kursy nurkowe dla osób indywidualnych jak i instytucji oświaty. W przypadku tych pierwszych, chodziło głównie o zdobycie kilku dodatkowych punktów w procesie rekrutacji. W przypadku instytucji oświaty, szkoła refundowała uczniom kursy nurkowania, dzięki czemu nie tylko stawała się atrakcyjniejsza na rynku, ale też dawała młodym adeptom możliwość spróbowania czegoś nowego. Ci którzy zdecydowali się po zakończeniu szkoły na wstąpienie do służb mundurowych, mieli już jeden kurs z głowy.

Punkty do rekrutacji do służb mundurowych

No właśnie jak to jest z tymi punktami do rekrutacji do służb mundurowych? Co jest liczone, a co nie? Na czym można zyskać dodatkowe punkty? Czy kurs nurkowania daje dodatkowe punkty? A może jest jakiś specjalny kurs nurkowania dla kandydatów do służb mundurowych? Czy wystarczy podstawowy kurs nurkowania czy trzeba zrobić bardziej zaawansowany? Z takimi mniej więcej pytaniami spotykam się kilka razy w ciągu roku. Kilka razy dlatego, że nabory do poszczególnych formacji przeważnie odbywają się parę razy w ciągu roku. I tak naprawdę to na każde z tych pytań można by odpowiedzieć „to zależy” i taka odpowiedź byłaby zgodna z prawdą. Dlaczego? Otóż wszystko zależy przede wszystkim od tego do jakiej formacji chcesz wstąpić. W zależności od formacji, charakteru jednostki oraz przede wszystkim od komisji kwalifikacyjnej różny poziom wyszkolenia nurkowego może być różnie oceniany. Każda jednostka może narzucać własne wymagania, które uwzględniają charakter wykonywanych działań przez konkretne jednostki służb mundurowych.

Kurs nurkowania dla kandydatów do służb mundurowych 2szkoła nurkowania kraków

Różne formacje, różne wymagania

Jeżeli chcesz się dostać do Państwowej Straży Pożarnej (PSP), która nie ma typowego ratownictwa wodnego to prawdopodobnie wystarczy Ci podstawowy kurs nurkowania do 18 metrów Open Water Diver (OWD). Jeżeli jednak chcesz dostać się do jednostki ratownictwa wodnego to przeszkolenie z nurkowania w suchych skafandrach będzie dodatkowym atutem. To znaczy że będziesz mógł zyskać kilka dodatkowych punktów w procesie rekrutacji.

A może starasz się wstąpić w szeregi Wojska Polskiego (WP)? W takim razie najczęściej pożądanymi są uprawniania zaawansowane takie jak Advanced Open Water Diver. Taki kurs daje możliwość nurkowania do głębokości 30 metrów. Często też bywa tak, że tacy kandydaci decydują się na przeprowadzenie kursu specjalistycznego, dzięki czemu mogą zwiększyć ten limit głębokości aż do 40 metrów.

Kurs nurkowania dla kandydatów do służb mundurowych, jest przydatny również tym, którzy myślą o wstąpieniu do Policji. W tym przypadku przeważnie wystarcza podstawowy kurs nurkowania Open Water Diver. Jest on tym bardziej przydatny, jeśli zamierzasz pełnić służbę na komisariacie wodnym.

Wciąż mam wiele pytań w swojej głowie

Tak naprawdę i przede wszystkim jeżeli jesteś zainteresowany wstąpieniem do służb mundurowych, powinieneś skontaktować się z jednostką lub komisją rekrutacyjną i dokładnie ustalić czego oczekują od kandydatów. Jeśli to zrobisz to możesz mieć pewność, że uzyskasz konkretne informacje. Dowiesz się również jakie kursy są niezbędne do uzyskania dodatkowych punktów. Czy oczekuje się od Ciebie kursu nurkowania podstawowego czy też szkolenia z nurkowania w suchych skafandrach. Jedno jest pewne. Nasza szkoła nurkowania w Krakowie, na pewno pomoże Ci uzyskać niezbędne wyszkolenie oraz wyda certyfikat potwierdzający ukończenie kursu.

Podsumowanie

Jak już wspominałem wcześniej, wielokrotnie przeprowadzaliśmy kursy nurkowania w Krakowie dla takich osób. Co więcej, nasze certyfikaty NIGDY nie były odrzucane lub kwestionowane! Każdy kandydat do służb mundurowych, który ukończył kurs nurkowania pozytywnie przechodził ocenę formalną zebranych dokumentów. W tym miejscu chciałbym wspomnieć, że swoją wiedzę opieram na zebranych relacjach osób, które starały się dostać do formacji mundurowych na terenie województwa małopolskiego i ościennych.

1 komentarz

  • […] Z kolei rekonwersja z zakresu przekwalifikowania zawodowego przysługuje w ciągu 2 lat przed odejściem z wojska oraz 2 lata po zwolnieniu z zawodowej służby wojskowej. To właśnie w ramach przekwalifikowania zawodowego przeprowadzamy kursy nurkowania w ramach rekonwe… […]

    Rekonwersja - JUST DIVE Szkoła nurkowania,
  • Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *