FAQ... czyli wszystko co chcielibyście wiedzieć ale boicie się zapytać: 

Zajęcia teoretyczne do kursu podstawowego Open Water Diver przeprowadzane są w formie e-learningu na specjalnie do tego przystosowanej platformie szkoleniowej.
Nurkowania na wodach basenowych odbywają się na basenie przy Centrum Kultury i Sportu w Miechowie ul. M. Konopnickiej 4 w Miechowie. Na życzenie naszych klientów istnieje możliwość zorganizowania zajęć basenowych na innych obiektach. W takich wypadkach zajęcia basenowe będą ustalane w sposób indywidualny.
Nurkowania na wodach otwartych z uwagi na lokalizację Szkoły Nurkowania JUST Dive, zajęcia na akwenach odbywają się w Krakowie na Zakrzówku oraz w Jaworznie na tzw. Koparkach. Uwaga! od 2019 roku Zakrzówek jest w trakcie rewitalizacji i korzystanie z akwenu jest zabronione. Do odwołania nurkowania na wodach otwartych odbywają się w Jaworzanie na kamieniołomie Koparki - Via Sport Diving Marina Jaworzno Koparki.
Nasi kursanci mogą zapłacić za kurs nurkowania w dowolnych, nieoprocentowanych ratach. Najczęściej są to 3 – 4 raty, które wpłacane są w miarę osiąganych postępów w nauce. Ważne jest to, aby w dniu certyfikacji po zakończonym szkoleniu wszelkie należności były uregulowane.
Podstawowy kurs nurkowania można przeprowadzić w ciągu 4 – 5 dni, jednak od kursanta wymagana jest wówczas całodzienna dyspozycja, z uwagi na dużą ilość materiału do przyswojenia w stosunkowo krótkim okresie czasu. Średnio na ukończenie podstawowego kursu nurkowania, w normalnym i spokojnym tempie należy przeznaczyć od 2 do 4 tygodni, w zależności od dysponowania wolnym czasem kursanta.
Po pozytywnym ukończeniu kursu, następuje procedura certyfikacyjna, która trwa maksymalnie do 7 dni. Po wprowadzeniu danych kursanta do systemu certyfikacyjnego PADI i ich zatwierdzeniu, generowany zostaje certyfikat tymczasowy, który jest wręczany kursantowi. Następnie po upływie około 2 – 3 tygodni, z głównej siedziby PADI Europa w Bristolu (UK) zostaje przesłany pocztą certyfikat nurkowy na adres wskazany w trakcie procesu certyfikacji.
Certyfikatem tymczasowym można posługiwać się przez okres 90 dni, od chwili zakończenia szkolenia. Jeżeli po upływie tego czasu nadal nie uzyskasz swojego certyfikatu, należy skontaktować się ze swoim instruktorem, który dokonywał certyfikacji.
Istnieje możliwość przeprowadzenia części kursu nurkowania w Polsce i dokończenia go w innym miejscu albo podczas trwania wspólnego wyjazdu nurkowego organizowanego przez Szkołę Nurkowania JUST DIVE albo w zupełnie innym centrum nurkowym z udziałem innego instruktora nurkowania. Zarówno w jednym jak i w drugim przypadku, cena kursu oraz ewentualnego wyjazdu nurkowego jest ustalana indywidualnie.
Po wpłaceniu zaliczki, do kursanta zostaje wysłany podręcznik wraz z tabelami nurkowymi oraz instrukcją ich obsługi. Następnie po przeczytaniu podręcznika i rozwiązania testów wiedzy zawartych w książce, umawiamy się na zajęcia teoretyczne. Innymi słowy, czym szybciej zostanie przeczytany podręcznik, tym szybciej jesteśmy w stanie przystąpić na zajęć teoretycznych, a tym samym skrócić czas trwania kursu.