4 porady jak zacząć nurkować 1szkoła nurkowania kraków

4 porady jak zacząć nurkować

Jak zacząć nurkować w kilu prosty krokach

Za każdym razem gdy zastanawiamy się w jaki sposób rozwiązać jakiś problem lub zacząć coś ciekawego zadajemy proste pytanie: Jak? Jak zacząć nurkować? Jak zrobić pyszne danie? Jak ćwiczyć? Przykładów takich można mnożyć w nieskończoność. W dzisiejszych czasach największym sprzymierzeńcem bez wątpienia jest znany i lubiany wszystkim wujek Google, który śpieszy nam z pomocą w wielu codziennych sprawach.

Jak zacząć nurkować? To pytanie które stawia sobie niemal każda osoba, która myśli o zapoznaniu się z tą dziedziną sportu. Dzisiaj chciałbym wam przedstawić kilka prostych kroków, porad w jaki sposób najlepiej jest zacząć nurkować. Moje wieloletnie doświadczenie instruktora nurkowania podpowiada mi, że o ile nie jesteśmy szaleńcami w 100% zdecydowanymi na nurkowanie to pierwsze kroki powinny wyglądać mniej więcej w sposób przedstawiony poniżej.

1. Jak zacząć nurkować? Rób małe kroki.

Nie od razu Rzym zbudowali, dlatego też nie spiesz się ze wskoczeniem do głębokiej wody. Idealnym rozwiązaniem jest najpierw obycie się z tematem nurkowym w sposób ogólny. Postaraj się poszukać literatury, tematycznych wpisów na specjalistycznych stronach internetowych. Zdobądź nieco wiedzy teoretycznej zanim weźmiesz automat oddechowy do ust. Dzięki temu, będziesz nieco bardziej obeznany w temacie sprzętu czy nazewnictwa związanego z nurkowaniem.

Dobrym pomysłem będzie również obejrzenie kilku filmów, gdzie omówiony jest każdy kolejny krok podczas pierwszych lekcji nurkowania. Filmy instruktarzowe bez problemu znajdziesz w popularnych serwisach streamingowych.

4 porady jak zacząć nurkować 2szkoła nurkowania kraków
Nurkowanie intro na basenie

2. Namów znajomych na pierwszą wspólną lekcję nurkowania.

Nie ma co się oszukiwać, że wiele aktywności fizycznych bez względu na to w jakim środowisku się one odbywają, lepiej jest robić w towarzystwie. Nie bez kozery mówią, że w grupie jest raźniej. W Just Dive zajęcia nurkowania zawsze prowadzimy z pełnym zaangażowaniem. Dbamy o to, aby atmosfera była jak najbardziej przyjacielska. I choć od naszego pierwszego nurkowania minęło już trochę czasu, to doskonale wiemy, że pierwsze kroki w wodzie są bardzo stresujące. Dlatego też do przyjacielskiej atmosfery przywiązujemy najwyższą wagę.

jak zacząć nurkować
Nurkowanie intro na DeepSpot

3. Pierwsze nurkowanie na basenie

To co na pewno będzie działało na Twoją korzyść to rozpoczęcie nurkowania od zajęć basenowych typu intro diving, discover scuba diving. Jeżeli masz choć cień wątpliwości, czy nurkowanie jest tą formą aktywności, która chcesz uprawiać spróbuj od pojedynczego nurkowania na basenie. Dzięki tym zajęciom poznasz podstawy sprzętu oraz zasady w jaki sposób efektywnie z niego korzystać.

Jeżeli wybierzesz opcję pierwszego nurkowania na wodach otwartych takich jak polskie jeziora lub kamieniołomy, to musisz się liczyć z tym, że widoczność będzie daleka od idealnej. Na pewno nie będzie ona taka jak miałoby to miejsce na basenie. Raczej bardziej prawdopodobnie jest to, że widoczność w takich miejscach będzie wynosiła około 5-10 metrów, co jak na polskie warunki jest wynikiem dosyć przyzwoitym.

Poza tym, na basenie mamy kontrolowane i komfortowe warunki, dzięki którym łatwiej będzie zachować Ci spokój i poczucie bezpieczeństwa. W większości przypadków, każdy z nas gdy usłyszy hasło związane z nurkowaniem ma w głowie podobny obraz: piękna ciepła, niebieska woda, kolorowe rybki, bardzo dobra widoczność. W praktyce nurkowanie w Polsce wygląda nieco inaczej i nijak ma się do obrazu kreowanego przez National Geographic.

4. Szukaj poleceń

Zanim dokonasz ostatecznego wyboru popytaj wśród znajomych, poszukaj centrum nurkowego z dobrymi opiniami albo po prostu znajdź instruktora nurkowania, który cieszy się dobrymi rekomendacjami. Jak zacząć nurkować? Pamiętaj, że najważniejsi są ludzie, a nie organizacje. Nie ma znaczenia czy zanurkujesz z instruktorem z PADI, SSI, CMAS czy jakiejkolwiek innej organizacji. Najważniejszy jest człowiek, osoba która zabierze Cię w niesamowitą podwodną podróż i zarazi Cię nurkowaniem.

4 porady jak zacząć nurkować 3szkoła nurkowania kraków

W Just Dive bardzo często i z najwyższą starannością prowadzimy zajęcia nurkowania. Możesz liczyć na naszą profesjonalną kadrę instruktorską oraz na niesamowite podwodne doznania. Jak widzisz, wystarczy kilka prostych kroków aby rozpocząć nurkowanie. Wcale nie jest to takie trudne jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Skoro już wiesz jak zacząć nurkować, to nie zwlekaj i zrób kolejny, 5 krok! Pewnie zastanawiasz się co to za krok? Bardzo prosty: wystarczy napisać do nas maila, że chcesz nurkować 😉

Znajdziesz nas również w serwisach społecznościowych:
Facebook: www.facebook.com/JustDiveCentrumNurkowe
Instagram: www.instagram.com/just_dive
LinkedIn: www.linkedin.com/company/just-dive/

0 komentarze/y

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *