Certyfikat nurka PADI teraz w wersji elektronicznej e-Cards PADI. 1szkoła nurkowania kraków

Certyfikat nurka PADI teraz w wersji elektronicznej e-Cards PADI.

Rok 2020 to czas wielu zmian, nie tylko w kwestii nowych wytycznych sanitarnych ale także w kwestii wydawania certyfikat nurka PADI. Nowy certyfikat PADI wydawany jest w formie elektronicznej od kwietnia 2020 roku. Jeżeli robiłeś kurs nurkowania w maju 2020 lub później, każdy certyfikat nurka zostanie wydany w formie elektronicznej.

Jak uzyskać elektroniczny certyfikat nurka PADI?

Przede wszystkim musisz pobrać na swoje urządzenie mobilne najnowszą aplikację PADI. Aplikacja jest darmowa, więc nie będziesz musiał ponosić z tego tytułu żadnych dodatkowych opłat. Jedyne co będziesz musiał zrobić, to utworzyć nowe konto kursanta. Podczas rejestracji pamiętaj aby podać dokładnie taki sam adres email, jak ten który podawałeś w swoim centrum nurkowania podczas wypełniania dokumentów do kursu nurkowania. Twoje konto zostanie automatycznie powiązane z dostępnymi certyfikat PADI na podstawie podanego przez Ciebie adresu email.

padi eCards certyfikat nurka PADI
certyfikat nurka
certyfikat PADI

Certyfikat nurka PADI będzie dostępny na Twoim koncie praktycznie od razu po dokonaniu certyfikacji przez Twojego instruktora. Czasem, z przyczyn technicznych certyfikat PADI może pojawić się do 24 godzin od chwili certyfikowania. Jeżeli po upływie tego czasu certyfikat nurka nadal jest niewidoczny w aplikacji, skontaktuj się ze swoim instruktorem. Na pewno pomoże Ci uzyskać dostęp do uzyskanych przez Ciebie certyfikatów.

Dostęp do wydanych e-certyfikatów możesz uzyskać dla platform MAC, Android oraz Windows.

Czy plastikowe certyfikaty są nadal dostępne?

Tak oczywiście! Plastikowe certyfikaty PADI są nadal dostępne, jednak wiążą się one z koniecznością poniesienia dodatkowej opłaty w wysokości 45 EURO (stan na dzień 01.09.2020). Jeżeli nadal chcesz posiadać certyfikat plastikowy to najpierw Twój instruktor musi wystawić Ci nowy e-certyfikat, a dopiero później wypełnić wniosek o wydanie certyfikatu plastikowego. Oczywiście zarówno w przypadku e-certyfikatu jak standardowego plastiku masz możliwość wyboru obrazka na awersie po wcześniejszej dobrowolne opłacie przekazywanej na cele projektu AWARE. Jednak moim zdaniem w przypadku elektronicznych certyfikatów traci to swój urok.

Wydanie certyfikatu nurka PADI – ile kosztuje w 2020 roku?

Wszelkie opłaty związane z wydaniem nowych certyfikatów nurkowych lub ich zamienników wnoszone są bezpośrednio do organizacji PADI. Kursanci mogą dokonywać tych opłat samodzielnie lub za pośrednictwem instruktorów nurkowania albo centrów nurkowych. Aby otrzymać certyfikat nurka PADI należy uiścić opłatę w wysokości 250 zł. Wydanie duplikatu to koszt 49,20 EURO. Certyfikaty rekreacyjne ważne są dożywotnio i nie ma konieczności ich późniejszego odnawiania. Cennik certyfikatów nurkowych PADI na wszystkie stopnie nurkowe dostępny jest w tym miejscu.

Gdybyś miał problem z uzyskaniem dostępu do swoich certyfikatów elektronicznych zapoznaj się z instrukcją wydaną przez PADI lub obejrzyj ich film instruktażowy zamieszony na samym dole tego artykułu.

Znajdziesz nas również w serwisach społecznościowych:
Facebook: www.facebook.com/JustDiveSzkolaNurkowania
Instagram: www.instagram.com/just_dive
LinkedIn: www.linkedin.com/company/just-dive/

0 komentarze/y

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *