Nurkowanie a COVID-19. Ważna informacja dla klientów. 1szkoła nurkowania kraków

Nurkowanie a COVID-19. Ważna informacja dla klientów.

Nurkowanie a COVID.

Pandemia koronawirusa SARS-Cov-2 diametralnie zmieniła cały otaczający nas świat. Zmieniło się niemal wszystko do czego byliśmy przyzwyczajeni. Pozwolę sobie pominąć wszelkie kwestie związane z różnorodnymi teoriami spiskowymi, słusznością takiego a nie innego toku postępowania, bo nie to jest celem tego artykułu.

Nurkowanie a COVID. W jaki sposób podchodzimy do nowych obostrzeń sanitarnych? Jak dbać o bezpieczeństwo własne oraz naszych nurkowych partnerów? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania, rozwiać wszelkie wątpliwości i jednocześnie troszkę was uspokoić. Pomimo nowej rzeczywistości dalej prowadzimy kursy nurkowania w Krakowie oraz w Jaworznie. Działamy pełną parą, jednak z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Dla dobra naszych klientów oraz własnego 🙂

1. Zostań w domu jeżeli podejrzewasz u siebie infekcję.

Do tego chyba nie trzeba nikogo przekonywać w dzisiejszych czasach. Najlepiej jest zrezygnować z nurkowania oraz wszelkich innych aktywności jeżeli masz jakiekolwiek objawy infekcji wirusowej. Do tych najbardziej popularnych należy gorączka, bóle mięśni, osłabienie. Jeżeli to zauważysz pamiętaj o tym aby się bacznie obserwować pod kątem koronawirusa. Przeanalizuj z kim w ostatnim czasie miałeś kontakt i czy któraś z tych osób nie ma zdiagnozowanego koronawirusa.

Jeśli podejrzewasz u siebie jakąkolwiek chorobę zakaźną lub mogłeś mieć kontakt z kimś chorym – zgodnie z obecnymi zaleceniami, zostań w domu. Chroń siebie i bliskich.

2. Dezynfekcja lub własny sprzęt do nurkowania

Od samego początku przygody z nurkowaniem najlepiej korzystać ze swojego sprzętu do nurkowania. W miarę możliwości najlepiej by było abyś miał swój cały komplet sprzętu. Jeżeli zastanawiałeś się czy warto kupić i posiadać swój własny sprzęt do nurkowania, to teraz masz bardzo silny argument w ręku. Nie masz swojego sprzętu? Nie musisz się tym martwić bo jak zwykle w naszej szkole nurkowania w Krakowie możesz wypożyczyć sprzęt nurkowy. Gdy dostaniesz od nas sprzęt do nurkowania, będzie on zdezynfekowany zgodnie z zaleceniami i rekomendacjami DAN Europe. Każdorazowo przeprowadzamy dezynfekcję sprzętu zanim przekażemy go kolejnej osobie. Cały sprzęt do nurkowania dezynfekujemy w 5% roztworze podchlorynu sodu.

3. W maseczce Ci do twarzy.

Maseczki na twarzy chyba na dobre już zagościły w naszych życiach. Tam gdzie mamy do czynienia z innymi ludźmi, nosimy maseczki. W ten sposób chronimy siebie i innych. Maseczki zapobiegają rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów drogą kropelkową. Kiedyś wychodziło się sprawdzając czy mamy portfel i listę zakupów, a teraz sprawdzamy czy mamy maseczkę.

4. Woda basenowa wolna od koronawirusa

Do tej pory nie został potwierdzony żaden przypadek zakażenia koronawirusem za pośrednictwem wody basenowej. Przypominamy, że proces filtrowania, dezynfekcji i uzdatniania wody basenowej zapewnia jej mikrobiologiczną czystość. Woda w nowych basenach jest ozonowana, naświetlana lampami UV oraz chlorowana. Ponadto jest systematycznie badana pod względem biologicznym.

Nasza szkoła nurkowania w Krakowie, ma również możliwość skorzystania z prywatnego basenu.

nurkowanie a covid, prywatny basen na kurs nurkowania
Nurkowanie a covid. Bezpieczeństwo na prywatnym basenie.

5. Nieustannie się szkolimy i dostosowujemy się do bieżących zaleceń.

Nasza kadra bierze udział w szkoleniach organizowanych przez DAN Europe oraz PADI EMEA, podczas których dostajemy najnowsze wytyczne postępowania. Stosujemy się do wszelkich zaleceń aby zapewnić naszym klientom możliwość nurkowania oraz prowadzenia szkoleń nurkowych.

6. Aktualna mapa świata z restrykcjami dla nurków

Aby pomóc nurkom w bezpiecznym powrocie do wody, PADI stworzyło nową, interaktywną mapę prezentującą status poszczególnych państw pod względem zagrożenia i dostępności dla turystów. Mapa jest uaktualniana w czasie rzeczywistym, więc wybierając się na zagraniczne wojaże, warto sprawdzić obrany kierunek. Mapę świata z zawsze aktualnymi restrykcjami dla nurków możesz znaleźć tutaj.

Nurkowanie a COVID-19. Ważna informacja dla klientów. 4szkoła nurkowania kraków

Znajdziesz nas również w serwisach społecznościowych:
Facebook: www.facebook.com/JustDiveSzkolaNurkowania
Instagram: www.instagram.com/just_dive
LinkedIn: www.linkedin.com/company/just-dive/

2 komentarze/y

  • […] białym, czarnym lub transparentnym. To już jest tak naprawdę kwestia własnych preferencji. Biorąc pod uwagę ogólnoświatową pandemię COVID-19, tym bardziej warto zdecydować się na wła…Tym bardziej, że do maski dobrze jest napluć przed nurkowaniem, aby zapobiec jej późniejszemu […]

    Własny zestaw ABC do nurkowania? Nie ma nawet nad czym się zastanawiać! - JUST DIVE Szkoła nurkowania,
  • […] dziubkiem, do której wlewam sobie roztwór wody, płynu do mycia naczyń oraz podchlorynu – służącego mi także do dezynfekcji sprzętu nurkowego dla swoich kursantów . Po każdorazowym użyciu przepłukuję dokładnie cały układ, pozostawiając zaworek w pozycji […]

    Zawór P-VALVE w suchym skafandrze. Wynalazek wart wszystkich pieniędzy! - JUST DIVE Szkoła nurkowania,
  • Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.