Nurkowanie a COVID-19. Ważna informacja dla klientów. 1szkoła nurkowania kraków

Nurkowanie a COVID-19. Ważna informacja dla klientów.

Nurkowanie a COVID.

Pandemia koronawirusa SARS-Cov-2 diametralnie zmieniła cały otaczający nas świat. Zmieniło się niemal wszystko do czego byliśmy przyzwyczajeni. Pozwolę sobie pominąć wszelkie kwestie związane z różnorodnymi teoriami spiskowymi, słusznością takiego a nie innego toku postępowania, bo nie to jest celem tego artykułu.

Nurkowanie a COVID. W jaki sposób podchodzimy do nowych obostrzeń sanitarnych? Jak dbać o bezpieczeństwo własne oraz naszych nurkowych partnerów? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania, rozwiać wszelkie wątpliwości i jednocześnie troszkę was uspokoić. Pomimo nowej rzeczywistości dalej prowadzimy kursy nurkowania w Krakowie oraz w Jaworznie. Działamy pełną parą, jednak z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Dla dobra naszych klientów oraz własnego 🙂

1. Zostań w domu jeżeli podejrzewasz u siebie infekcję.

Do tego chyba nie trzeba nikogo przekonywać w dzisiejszych czasach. Najlepiej jest zrezygnować z nurkowania oraz wszelkich innych aktywności jeżeli masz jakiekolwiek objawy infekcji wirusowej. Do tych najbardziej popularnych należy gorączka, bóle mięśni, osłabienie. Jeżeli to zauważysz pamiętaj o tym aby się bacznie obserwować pod kątem koronawirusa. Przeanalizuj z kim w ostatnim czasie miałeś kontakt i czy któraś z tych osób nie ma zdiagnozowanego koronawirusa.

Jeśli podejrzewasz u siebie jakąkolwiek chorobę zakaźną lub mogłeś mieć kontakt z kimś chorym – zgodnie z obecnymi zaleceniami, zostań w domu. Chroń siebie i bliskich.

2. Dezynfekcja lub własny sprzęt do nurkowania

Od samego początku przygody z nurkowaniem najlepiej korzystać ze swojego sprzętu do nurkowania. W miarę możliwości najlepiej by było abyś miał swój cały komplet sprzętu. Jeżeli zastanawiałeś się czy warto kupić i posiadać swój własny sprzęt do nurkowania, to teraz masz bardzo silny argument w ręku. Nie masz swojego sprzętu? Nie musisz się tym martwić bo jak zwykle w naszej szkole nurkowania w Krakowie możesz wypożyczyć sprzęt nurkowy. Gdy dostaniesz od nas sprzęt do nurkowania, będzie on zdezynfekowany zgodnie z zaleceniami i rekomendacjami DAN Europe. Każdorazowo przeprowadzamy dezynfekcję sprzętu zanim przekażemy go kolejnej osobie. Cały sprzęt do nurkowania dezynfekujemy w 5% roztworze podchlorynu sodu.

3. W maseczce Ci do twarzy.

Maseczki na twarzy chyba na dobre już zagościły w naszych życiach. Tam gdzie mamy do czynienia z innymi ludźmi, nosimy maseczki. W ten sposób chronimy siebie i innych. Maseczki zapobiegają rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów drogą kropelkową. Kiedyś wychodziło się sprawdzając czy mamy portfel i listę zakupów, a teraz sprawdzamy czy mamy maseczkę.

4. Woda basenowa wolna od koronawirusa

Do tej pory nie został potwierdzony żaden przypadek zakażenia koronawirusem za pośrednictwem wody basenowej. Przypominamy, że proces filtrowania, dezynfekcji i uzdatniania wody basenowej zapewnia jej mikrobiologiczną czystość. Woda w nowych basenach jest ozonowana, naświetlana lampami UV oraz chlorowana. Ponadto jest systematycznie badana pod względem biologicznym.

Nasza szkoła nurkowania w Krakowie, ma również możliwość skorzystania z prywatnego basenu.

nurkowanie a covid, prywatny basen na kurs nurkowania
Nurkowanie a covid. Bezpieczeństwo na prywatnym basenie.

5. Nieustannie się szkolimy i dostosowujemy się do bieżących zaleceń.

Nasza kadra bierze udział w szkoleniach organizowanych przez DAN Europe oraz PADI EMEA, podczas których dostajemy najnowsze wytyczne postępowania. Stosujemy się do wszelkich zaleceń aby zapewnić naszym klientom możliwość nurkowania oraz prowadzenia szkoleń nurkowych.

Nurkowanie a COVID-19. Ważna informacja dla klientów. 2szkoła nurkowania kraków
Nurkowanie a COVID-19. Ważna informacja dla klientów. 3szkoła nurkowania kraków

6. Aktualna mapa świata z restrykcjami dla nurków

Aby pomóc nurkom w bezpiecznym powrocie do wody, PADI stworzyło nową, interaktywną mapę prezentującą status poszczególnych państw pod względem zagrożenia i dostępności dla turystów. Mapa jest uaktualniana w czasie rzeczywistym, więc wybierając się na zagraniczne wojaże, warto sprawdzić obrany kierunek. Mapę świata z zawsze aktualnymi restrykcjami dla nurków możesz znaleźć tutaj.

Nurkowanie a COVID-19. Ważna informacja dla klientów. 4szkoła nurkowania kraków

Znajdziesz nas również w serwisach społecznościowych:
Facebook: www.facebook.com/JustDiveSzkolaNurkowania
Instagram: www.instagram.com/just_dive
LinkedIn: www.linkedin.com/company/just-dive/

2 komentarze/y

  • […] białym, czarnym lub transparentnym. To już jest tak naprawdę kwestia własnych preferencji. Biorąc pod uwagę ogólnoświatową pandemię COVID-19, tym bardziej warto zdecydować się na wła…Tym bardziej, że do maski dobrze jest napluć przed nurkowaniem, aby zapobiec jej późniejszemu […]

    Własny zestaw ABC do nurkowania? Nie ma nawet nad czym się zastanawiać! - JUST DIVE Szkoła nurkowania,
  • […] dziubkiem, do której wlewam sobie roztwór wody, płynu do mycia naczyń oraz podchlorynu – służącego mi także do dezynfekcji sprzętu nurkowego dla swoich kursantów . Po każdorazowym użyciu przepłukuję dokładnie cały układ, pozostawiając zaworek w pozycji […]

    Zawór P-VALVE w suchym skafandrze. Wynalazek wart wszystkich pieniędzy! - JUST DIVE Szkoła nurkowania,
  • Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *