Rozpoczęcie sezonu nurkowego na Zakrzówku 1szkoła nurkowania kraków

Rozpoczęcie sezonu nurkowego na Zakrzówku

Rozpoczęcie sezonu nurkowego

Przełom kwietnia i maja do doskonały czas na rozpoczęcie sezonu nurkowego. Woda  z każdym dniem staje się co raz cieplejsza, dzień robi się co raz dłuży, a chęć zanurkowania po zimowej przerwie jest ogromna. Nie sposób się z tym nie zgodzić, prawda? Czy Wy podobnie jak my, nie możecie doczekać się kolejnego zejścia pod wodę? A może marzycie o rozpaleniu grilla pomiędzy nurkowaniami i zjedzeniu pysznego szaszłyka? Bez względu na to jakie macie pragnienia i co przez Was przemawia, jedno jest pewne: wiosna zbliża się wielkimi krokami.

My swoje pierwsze nurkowania w sezonie 2019 wprawdzie mamy już za sobą. I wcale nie mamy tu na myśli nurkowania w ciepłych, przejrzystych wodach! Wręcz przeciwnie – Zakrzówek mamy już zaliczony, a Wy? Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, to zachęcam do wyjęcia sprzętu z szafy i jak najszybsze wskoczenie do wody.

Rozpoczęcie sezonu nurkowego na Zakrzówku 2szkoła nurkowania kraków

Zimna woda zdrowia doda

A więc mówicie, że jeszcze jest za zimno? Nasz Divemaster Angelika cały rok nurkuje w piance i daje radę! Nawet w środku zimy choć wtedy zakłada jeszcze dodatkową piankę 2mm oraz zalewa wszystko ciepłą wodą. Jeżeli w miarę na bieżąco śledzisz nasz blog o nurkowaniu, to na pewno wiesz w jaki sposób można sobie poradzić z zimną wodą na nurkowaniu. Jeśli nie, to zachęcam Cię do przeczytania artykułu o nurkowaniu w piance w zimnej wodzie. Zresztą, w piance można nurkować cały rok. Tylko musisz być gotowy na to, że czasem wszyscy będą patrzeć na Ciebie jak na szaleńca. Zwłaszcza w grudniu lub styczniu przy minusowych temperaturach. Na szczęście my na jakiś czas możemy zapomnieć o mrozach i zacząć cieszyć się pięknym wiosennym słońcem.

Scuba Reviev dla zapominalskich

Jeżeli po zimowej przerwie nie czujesz się zbytnio na siłach aby od razu zanurkować w polskich wodach, to proponuję przeprowadzić szybkie Scuba Reviev. Scuba Reviev to nic innego jak szybka powtórka z nurkowania. Zazwyczaj wygląda to tak, że spotykamy się na basenie i tam powtarzamy zdecydowaną większość ćwiczeń z kursu nurkowania Open Water Diver, który przeprowadzamy między innymi w Krakowie. Jeśli nie nurkowałeś od dłuższego czasu, masz kilkuletnią przerwę od nurkowania to tym bardziej zachęcam Cię wzięcia udziału w programie Scuba Reviev! Pozwoli Ci to nabyć pewności siebie dzięki czemu z nurkowania będziesz mógł czerpać prawdziwą przyjemność.

Rozpoczęcie sezonu nurkowego to również doskonały moment na odnowienie znajomości. Pewnie każdy z nas ma takiego kolegę lub koleżankę z którym widuje się głównie podczas wyjazdów nurkowych, prawda? Dlatego też, nasza szkoła nurkowania Just Dive w Krakowie, zawsze wysyła email do swoich kursantów oraz Klientów. Informujemy o rozpoczęciu sezonu nurkowego, zbliżających się wyjazdach nurkowych oraz o innych nurkowych aktywnościach zachęcając tym samym do wspólnego spędzania czasu.

Kwestie organizacyjne

Temperatura wody nie jest jeszcze imponująca, ale z każdym dniem jest coraz lepiej. Na dzień dzisiejszy mamy 12 stopni. Spokojnie można zrobić dwa nurkowania po około 30 minut. Sprawdzone i potwierdzone – byliśmy dzisiaj i było świetnie pomimo deszczowej pogody.
Na Zakrzówku będziemy na pewno 1 i 2 maja (środa, czwartek) oraz 5 maja (niedziela). Sobota, 4 maja będzie jeszcze do potwierdzenia, w zależności od tego ile będzie chętnych na wspólnego nura.

Przez cały weekend majowy robimy nurkowania rekreacyjne, czyli zwiedzamy Zakrzówek z każdej możliwej strony 🙂
Jeżeli chcesz do nas dołączyć to oczywiście daj znać. Dane kontaktowe znajdziesz z łatwością tutaj.
Nurkujmy póki możemy, bo nie wiadomo kiedy i na jak długo Zakrzówek zostanie zamknięty na czas tzw. „rewitalizacji”…

0 komentarze/y

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *