kurs nurkowania

Kurs nurkowania na ostatnią chwilę.. w kilka dni.

Kurs nurkowania - w mniej niż 7 dni!

Dzwoni telefon. Odbieram i słyszę lekko zdezorientowany głos mężczyzny, który mówi że chciałby zrobić wraz z żoną kurs nurkowania w Krakowie.  Ok, niby nic nadzwyczajnego, tylko rozmówca dodaje, że za tydzień wylatują na wakacje na Malediwy. Zaniepokojony pyta czy to w ogóle jest możliwe aby zrobić kurs nurkowania w tak krótkim czasie. Cóż, może nie jest to sytuacja w pełni komfortowa ale spieszę poinformować, że tak, jest to możliwe. Można zrobić kurs nurkowania PADI Open Water Diver w tydzień. Możecie sobie tylko wyobrazić jaką ulgę poczuł mój rozmówca, bo przecież wielką stratą byłoby polecieć na Malediwy i nie móc zanurkować w tych rajskich wodach.

Zabieramy się do ciężkiej pracy

Ekspresowo przekazuję kursantom książki, które równie szybko czytają. Za dwa dni książki są już przeczytane, testy wiedzy uzupełnione, a my spotykamy się na zajęciach teoretycznych. Wiedza została przyswojona bardzo dobrze, tak więc teoria idzie nam jak po maśle. Bardzo dobrze, bo w przeciwnym razie moglibyśmy mieć mały problem z wyrobieniem się w czasie. Po kilku godzinach zajęć teoretycznych i zaliczonym egzaminie jedziemy na basen. Zaczynamy nurkowanie na wodach basenowych, które z uwagi na brak czasu wykonujemy tego samego dnia co zajęcia teoretyczne. W ciągu tego dnia wykonujemy wszystkie 5 modułów szkoleniowych.

Upsss.. mamy mały problem

Moduł basenowy numer 1, ćwiczenie oczyszczanie całkowicie zalanej maski. Trafiamy na pierwszy kamyczek w drodze do otrzymania certyfikatu kursu Open Water Diver zakończonego w Krakowie na Zakrzówku. Kursant troszkę się zestresował ilością wody w masce i trochę myli kolejność wykonywania czynności aby skutecznie oczyścić maskę. Po kilku próbach na szczęście problem ustępuje, a my możemy przejść do kolejnych ćwiczeń. Zajęcia basenowe trwają kilka godzin, każdy jest wyraźnie zmęczony i przede wszystkim głodny, woda  potrafi wyciągnąć energię z człowieka! Dzisiejszego dnia zajęcia kończymy o godzinie 20. Po całym dniu szkolenia każdy zasługuje na wypoczynek.

Kraków - nurkowanie na Zakrzówku

Kolejnego dnia spotykamy się na Zakrzówku w Krakowie, gdzie wykonujemy dwa z czterech nurkowań szkoleniowych w ramach kursu Open Water Diver. Skręcamy sprzęt i przystępujemy do briefing’u. Omawiamy nasze dzisiejsze nurkowanie oraz to co będziemy robić podczas kursu. Pierwsze nurkowanie przeszło nam pomyślnie, bez żadnych przykrych niespodzianek. Kamień spadł nam z serca bo to już daje nam wszystkim odrobinę więcej pewności, że uda się ukończyć szkolenie przed deadline’em. Zarówno pierwsze jak i każde kolejne nurkowanie szkoleniowe przebiegało zgodnie z planem. Każdy z nas gdy wynurzył się na powierzchnię po czwartym nurkowaniu miał ogromnego banana na twarzy. Uff.. kurs nurkowania w Krakowie Open Water Diver został zakończony  pomyślnie.

Refleksja na koniec

W sumie po 5 dniach od wykonania telefonu, dwie osoby dołączyły do grona nurków z certyfikatem Open Water Diver. Jak widać, można zrobić to nawet w tak krótkim czasie. Jednakże wymaga to dosyć dużego poświęcenia od nas samych. Czy nie lepiej jest rozłożyć sobie te wszystkie zajęcia w czasie? Zrobić kurs nurkowania PADI Open Water Diver na spokojnie i bez pośpiechu? Moja sugestia jest taka, że jak już macie kupione wymarzone wakacje, bez względu na to gdzie polecicie  i będziecie mieli w zamiarze tam zanurkować, to od razu zapiszczcie się na kurs nurkowania PADI Open Water Diver w Krakowie i zróbcie go na spokojnie, bez pośpiechu. Da Wam to nie tylko bardziej komfortowe warunki do przeprowadzenia kursu ale także spokój ducha i większą pewność, że na pewno dokończycie to szkolenie.

Czarny scenariusz

Dodatkowym argumentem dla którego warto jest rozpocząć kurs nurkowania dużo wcześniej przed wyjazdem to nasz stan zdrowia. Jeżeli podczas takiego szybkiego kursu zachorujemy, przeziębimy się lub będziemy mieli zęba do leczenia to skutecznie przeszkodzi nam to w dokończeniu kursu nurkowania w Krakowie lub innych miejscach.

0 komentarze/y

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *